Başboğa

Aksesuar ve Opsiyonlar


Başboğa ürün ailesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere projelendirdiğimiz geniş aksesuar ve opsiyon seçeneklerimiz size en uygun tasarım, adil fiyat politikası, anahtar teslim çözümlerle, toplam kalite anlayışından ödün vermeden sunulmaktadır.

Kapılar


  • Açılır kapanır (elektronik) yan cepheler. (Özellikle spor yapılarında, yaz mevsiminde doğal hava sirkülasyonu yaratmak ve ferah bir iç ortam sağlamak amacıyla kullanılır.)
  • Cam, çelik veya plastik panel yan cepheler
  • Manuel veya elektronik kargo ve hangar kapıları
  • Ray üzerinde hareket eden sürgülü kapılar

Havalandırma ve iklimlendirme

Çadırlarda havalandırma, membran kumaş üzerinde açılan alanların yanı sıra yan cephe panel kapıları ve elektrikli hava fanları aracılığıyla da yapılmaktadır. İklimlendirme sistemleri ise çadırın içinde bulunan havayı ısıtıp soğutabilen sistemlerdir. Bu sayede her mevsim, iklim ve coğrafya şartlarında yapı içindeki hava uygun sıcaklık düzeyini korur. Bu amaçla klimalar, propan gazlı ısıtıcılar… gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. İklimlendirme sistemi gereken çadırlarda, yalıtım mutlaka yapılmalıdır, böylece maliyet düşer ve verimlilik artar.

Elastik güneş enerji panelleri

Membran üzerine uyguladığımız elastik esnek güneş enerjisi panelleri, güneş ışığı enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek sıcak su, ısıtma, havalandırma vb. ihtiyaçlarınızı karşılar ve elektrik sarfiyatınızı önemli ölçüde azaltır. Düşen elektrik maliyeti yatırımınızın kara geçmesini hızlandırdığı gibi, size çevre dostu bir çözüm de sunar. Güneş panelleri esnek tasarımları sayesinde çadırın şeklini kolaylıkla alır, estetik açıdan çadırın genel bütünlüğüyle uyum sağlar. Su geçirmez solar hücre teknolojisiyle üretilen paneller hafif, işlevsel ve ağır hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Monte/demonte edilmeleri pratiktir, mevcut yapıya sonradan da kolaylıkla eklenebilir.

Yalıtım

Yalıtım çözümlerimiz, yapının kullanım amacı, kurulacağı bölgenin iklimsel özellikleri ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda projelendirdiğimiz uygulamalardır. Aşırı sıcak ya da soğuk hava, nem, ses kirliliği gibi dış etkenlerden yapıyı korumanın yanı sıra akustik ses izolasyonunu sağlamak amacıyla alüminyum kabarcıklı yalıtım malzemesi, taş yünü, cam yünü gibi ürünler kullanılmaktadır. Yalıtım malzemesinin dış etkenlere karşı direncini arttırmak için her iki yüzeyine membran astar kaplanır. Bu metotla yapının estetik görünümüne zarar vermeksizin genel bütünlüğün uyumu da sağlanmış olur, sağlıklı bir iç ortam elde edilerek iklimlendirme maliyetleri minimuma indirgenir.

Çelik konstrüksiyon için galvaniz

Sıcak daldırma galvaniz, saf çelik malzemenin erimiş çinko içine daldırılarak kimyasal reaksiyona sokulması işlemidir. Bu reaksiyon sonucunda çinko ve çelik moleküler düzeyde birleşir. Çinko çeliğin dış yüzeyini sarar ve kalıcı bir koruyucu katman oluşturur. Konstrüksiyonun temel yapıtaşı olan çelik, galvaniz uygulaması sayesinde daha sağlam, uzun ömürlü, oksitlenmeye karşı daha dayanıklı bir malzemeye dönüşür. Çelik konstrüksiyon, membran yapının iskeletini oluşturduğundan bu yöntemle yapının da daha kalıcı olması sağlanır, yatırımınız korunur. Galvaniz işlemi, özellikle boya ile kaplama yöntemine kıyasla korozyona karşı çok daha etkili bir yöntemdir.